top of page
CDT UK IRELAND.PNG
ANASAYFA     ÇÖZÜMLER    >    ELEKTRONİKTE ÜRETİM VE OPERASYON YÖNETİMİ    >    ÜRETİMDE PCB TASARIMI

ÜRETİMDE PCB TASARIMI

design for man.PNG

Bir PCB tasarımı sırasında iki ila üç yeniden dönüş bekliyor musunuz? Respinler kuraldan ziyade istisna olmalıdır! Valor NPI, tasarımınızla eşzamanlı olarak DFM'yi kullanarak üretim sorunlarını tanımlar. Kontroller tasarımcılar tarafından bile çalıştırılabilir ve sorunlu alanları hemen düzeltmelerine izin verir.

mra.PNG

Üretim Doğrulaması için Tasarım

Valor NPI'nin MRA'sı, üretime geçmeden önce olası DFM üretim sorunlarını belirlemenizi sağlar. PCB tasarımınızın tedarikçinizin üretim kapasitesini nerede aştığını belirlemekle kalmaz, aynı zamanda düşük verim veya saha arızalarının nerelerde olabileceğini de gösterir. Bu görünürlük sayesinde, tasarımcılar tasarımlarını ilk aşamada üretim için optimize edebilir ve rampa-hacim döngüsünü hızlandırabilir.

Tüm PCB Tasarım Akışları için Valor NPI üretim risk değerlendirme aracı

DFM CAM DOSYA KARŞILAŞTIRMA ARACI
CAM Karşılaştırma

CAM Karşılaştırma aracı, iki CAM dosyası arasındaki değişikliklerin derinlemesine analizini sağlar. Bu karşılaştırma, aynı veri formatları arasında veya farklı veri formatları arasında yapılabilir. CAM Karşılaştırma, ODB++, IPC2581, Gerber 274X, IPC-D-356A, Excellon matkap verilerinde veya diğer EDA akış verilerinde depolanan tasarımları destekler.

cam compare.PNG

CAM Karşılaştırmanın üç temel kullanımı vardır:

1. ODB++ verilerinin doğrulanması
Müşteriler, üretim için eski CAM verilerini göndermekten akıllı verilere geçiş yaparken, hiçbir fark olmadığından emin olmak için ODB++ çıktısını eski çıktılarıyla karşılaştırmak için CAM Karşılaştırma'yı kullanabilir.

2. Tasarım revizyonu karşılaştırması
Bir tasarım revizyonunu diğeriyle karşılaştırırken, iki versiyon arasında nelerin değiştiğini belirleyen CAM Karşılaştırma ile dijital bir inceleme yapılabilir.

3. Üretim CAM düzenlemelerini tanımlayın
İmalatçı tarafından kullanılan üretim verilerini gözden geçirirken, CAM Karşılaştırma bir tasarım organizasyonunun aşındırma faktörlerini ve matkap boyutlandırmasını telafi ederken hangi değişikliklerin yapıldığını belirlemesini sağlar.

Valor NPI Kaynakları

F2.PNG

Valor NPI

PCB yerleşimi sırasında verilen kararlar, NPI sürecinizin başarısını doğrudan etkiler. Tedarik zinciriniz tarafından bulunan herhangi bir sorun, minimumda bir gecikmeye veya daha da kötüsü, maliyetli hurdaya neden olacaktır. Tasarımlar, PCB imalat veya montaj tedarikçisi tarafından tasarımcı tarafından EDA araçları kullanılarak farklı şekilde incelenirse, verim, maliyet ve güvenilirlik riskleri yüksek kalır. Sonuç olarak, önde gelen elektronik tasarım şirketleri, PCB tasarım süreçlerine eşzamanlı olarak “sola kaydırma” Valor NPI teknolojisinin pahalı revizyon dönüşlerinden tasarruf sağladığını ve nihai ürünün kalitesini iyileştirdiğini buldu.

F.PNG

Valor Parts Library enhances DFM for designing better quality PCBs

Bu teknik inceleme, Valor Parça Kitaplığı'nın (VPL) PCB imalat endüstrisinin birçok sorununu ele almak için nasıl kullanılabileceğini açıklar ve tasarımdan üretime akışta önemli bir araçtır. VPL'yi Valor NPI üretim için tasarım (DFM) yazılımıyla birleştirmek, hataları mümkün olan en erken aşamada tespit etmek için tasarımın tüm aşamalarında kapsamlı üretilebilirlik analizi yapmanızı sağlar.

F3.PNG

Lowering PCB costs with material utilization

Son yıllarda, bir baskılı devre kartı (PCB) tasarlama ve üretme maliyetini azaltmak için birçok aracın tanıtıldığını gördük. Yüzey alanları küçülürken PCB karmaşıklığı arttıkça bu kritik hale geldi. Peki teknoloji taleplerini karşılarken PCB maliyetlerinizi nasıl düşürürsünüz? Bunu yapmanın bir yolu, panellerinizin malzeme kullanımına dikkat etmektir.

F4.PNG

Applying DFM analysis to flexible PCB design

Esnek baskılı devre kartlarının (PCB'ler) kullanımı, ister tek başına ister sert panoları bağlamak için olsun, son on yılda hızla büyümüştür. Bu büyüme, giyilebilir elektronik cihazlar gibi ürünlerin daha küçük form faktörlerinin yaygınlaşmasından kaynaklanmaktadır. Esnek devreler, benzersiz özellikleri nedeniyle, sert PCB'lere kıyasla özel üretim yöntemleri gerektirir ve üretilebilirliği olumsuz etkileyen sorunlara daha az toleranslı olabilir.

F5.PNG

Intelligent DFM for PCBs

Bu makale, DFM'nin nasıl geliştiğini ve bir DFM aracının neden PCB tasarımı ve üretiminin bugünü ve geleceği için "olmazsa olmaz" olduğunu açıklamaktadır. Kağıt, PCB'lerin tarihini ve bu tarihi basit, karmaşık ve esnek Baskılı Devre Kartı tasarımları için takip eden tasarım uygulamalarını özetlemektedir.

bottom of page