HYPERLINX

Mentor Graphics’in dünya lideri HyperLynx ailesi mühendislerin board tasarımı sırasında simulasyon /analiz için ihtiyaçları olan tüm noktaları karşılayacak ürünler içerir. Bu alanda hız ve güvenilirliği ile kendini kanıtlamıştır.

Signal Integrity Design,

Simulation & Analysis

HyperLynx® Signal Integrity, mühendislerin tasarım döngüsünün başında kolayca ve doğru analizler yapmalarını sağlayarak signal integrity sorunlarını ortadan kaldırır. HyperLynx Signal Integrity hemen her PCB tasarım akışında kullanıma hazırdır ve aşağıdaki araçları ile verimliliği artırıp ürün geliştirme/üretim maliyetlerini azaltarak görülmemiş süre-sonuç sunar; SERDES, DDRx, full-wave 3D electromagnetic field solver.

PCB Power Integrity Design

 & Analysis

HyperLynx® Power Integrity (PI) günümüz PCB tasarımcılarının karşılaştığı board üzerinde güç dağılım sorunlarını analiz ederek çözer.

HyperLynx: Analog Circuit Simulation

HyperLynx Analog, Mentor Graphics® DxDesigner™ board tasarım ortamına entegre bir board seviyesinde analog devre simulasyon, analiz ve doğrulama ortamıdır. Mixed-signal simulasyonu da yapabilecek şekilde opsiyonları genişletilebilmektedir. HyperLynx Analog simulasyon ayarlarının seçimi ile tasarımcının ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan ölçeklenebilir analog devre simulasyonunu gerçekleştirir. Simulasyon ve PCB giriş için ortak bir şematik editörünü kullanma yeteneği ile birleşen bu ölçeklenebilirlik, genel geliştirme döngüsünü önemli ölçüde kısaltır.

HyperLynx: PCB Thermal Analysis

Bu PCB termal analiz aracı board seviyesinde sıcaklık ve gradient haritalarını, component ve bağlantı sıcaklıklarını, bu sıcaklıkların sınırları aşma miktarlarıyla birlikte gösterir. HyperLynx: PCB Thermal Analiz programı her yüzde 3000’den fazla componentli boardları conjection, convection ve radiation göz önünde bulundurularak modeller. HyperLynx Thermal Havacılık, Bilgisayar, Ağ, Telekom, Endüstriek Kontrol, Enstrümantasyon ve Otomativ elektroniği gibi çeşitli endüstriel uygulamalarda rutin olarak kullanılır.

HyperLynx DRC

PCB’de Signal Integrity, Power Integrity ve EMI/EMC konularını etkileyen dizayn kural kontrollerini yapar. boarddaki elektromanyetik girişim (EMI) ve elektromanyetik uyumluluk (EMC) tasarım problemlerini bulmak için “uzman sistem” yaklaşımı kullanır, problemin tam olarak nerde olduğunu vurgular ve sorunu gidermek için gerçek tavsiyeler verir. Bu kapsamlı simulasyon veya modelleme süresi olmaksızın, dizayn kural kontrolleri ve sofistike algoritmalar kullanımı ile hızla elde edilir.

HyperLynx Full-Wave Solver

HyperLynx Full-Wave Solver tüm Maxwell eşitliklerini doğrulayarak görülmemiş hızda ve kapasitede accelerated boundary element teknolojisi sunar.

HyperLynx Fast 3D Solver

HyperLynx Fast 3D Solver daha hızlı gerçekleştirme süresi için çoklu işleme ile etkili, tam paket modeli oluşturulmasını sağlar.