PADS Ürün Ailesi

PADS®, Mentor Graphics’in bireysel ya da küçük takımlara yönelik en popüler PCB tasarım programıdır. İçerdiği ürünleri ile son derece verimli, ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu bir arayüzle PCB geliştirmeye olanak sağlar. Kolay prototip oluşturmak için de özellikle tercih edilir. Bu ürün ailesi başlıca iki dalda incelenebilir; PADS Standad/ Standard Plus ve PADS Professional. Standard ailesi klasik PADS Layout, AutoRouter içerirken, Professional ailesi Xpedition temelli PADS Pro Layout içerir ve dolayısıyla Sketch Route gibi teknolojilerle gelir. PADS; Kural yönetimi, Şema, FPGA I/O Optimizasyonu, Layout, Kütüphane, 3D, Üretimsel doğrulamalar/dökümantasyon, Analiz/Simulasyon (SI/PI/Thermal/Analog/EMI/EMC/DRC), Üretim hazırlığı, Mekanik entegrasyon, Arşiv yönetimi gibi birçok alanda güvenilir çözümleri içerir.

PADS Standart

PADS Standard, kullanımı kolay, PCB tasarımı için etkili ve yetenekli araçlara ihtiyaç duyan tasarımcıları hedeflemektedir. Pads Standard paketi, sezgisel bir ortamda devreleri ve baskılı devre kartlarını tasarlama becerisini sağlar. PADS Standard, ana önceliğin maliyetleri azaltmak olduğu durumlarda, baskılı devre kartlarının tasarımı için idealdir.

PADS Standart Plus

PADS Standard Plus, daha karmaşık projeler oluşturmanıza olanak tanır ve baskılı devre kartlarınızda, analiz ve doğrulama için gelişmiş özellikler sunar. Standart devre mühendisliği ve topolojik araçlara ek olarak, PADS Standard Plus paketi, Pads Standard’a ek olarak, sinyal bütünlüğü (signal integrity), EMI/EMC ve termal analizleri yapabileceğiniz Hyperlynx ürününü de içermektedir. Bu analizlerle, baskılı devre kartlarının üretim öncesinde test edebilir ve tasarım maliyetlerini azaltmanıza imkan sağlar.

PADS Professional

PADS Professional, çeşitli araçlarla uygun bir fiyata ihtiyaç duyan baskılı devre kartı geliştiricileri için sorunlarının çözümüne yeni bir yaklaşımdır. Bu ürün, üst düzey ve orta düzey karmaşıklıkta tasarımlara çözüm sağlamaktadır. Teknolojisini Xpedition ürününden alan Pads Professional, verimlilik ve kullanım kolaylığıyla birleştirilmiştir. Projeleriniz daha karmaşık hale geldikçe PADS Professional'ın işlevselliği artar. Böylece, üretimdeki verimlilik göz önünde bulundurulduğunda, elektronik ve tasarım mühendisliğindeki en son teknolojileri kullanarak yeni ürünler geliştirmenizi sağlar.

Şema Tasarımı

Bir tasarım basit, tasarlanması kolay ve hatasız olmalıdır. PADS, ürün oluşturma sürecinin başlangıcından itibaren, doğrulanması ve yönetilmesi kolay bir tasarım oluşturmak için maliyet ve güvenilirliği ön planda tutar.

Advanced Layout & Routing

Fiziksel tasarımın yeniden kullanımı, RF ve yüksek hızlı yönlendirme için güçlü düzen ve gelişmiş tasarım özellikleri ile hızlı bir şekilde tasarımlarınızı tamamlayın. Tasarım sürecindeki herhangi bir noktada tasarım kısıtlamaları oluşturun ve doğrulayın.

Partquest

Baskı devre kartı tasarımında ne kadar büyük kütüphaneniz olsa da sık sık parça ekleme ihtiyacınız olur. PartQuest sizin için Digikey ortamındaki 700.000’den fazla parçanın bilgisini tutar ve kütüphanenize eklemenize olanak sunar. Sadece saniyeler içinde yeni bir parçayı kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Analog / Dijital Karışık Devre Tasarım Simulasyonu

Bulut (cloud) tabanlı devre tasarımı her PADS paketine dahildir. Daha fazlasına ihtiyaç varsa analog, karışık sinyal ve karma teknoloji devrelerini oluşturmak, simüle etmek ve doğrulamak için PADS AMS Design Suite'i kullanın.

3 Boyutlu Tasarım

Bileşenleri 2B veya 3B olarak yerleştirmek için gerçekçi 3B görünümleri kullanın ve üretimden önce kartınızı inceleyin. STEP ve diğer modeller için destek, tam tasarım doğrulama için yerleştirme ve tasarımda oluşabilecek hatalarınızı öğrenebilmenizi sağlar.

Signal Intergrity

Tasarımda elektrik kalitesini etkileyebilecek ve çözümün doğrulanması hakkında rehberlik sağlayabilecek potansiyel yüksek frekans sorunları tanımlamak için, yerleşim öncesi ve sonrası sinyal integrity analizlerini yapın.

DDR Analiz

PADS HyperLynx® DDR, DDR2/3/4 ve LPDDR2/3/4 tasarımlarındaki zayıflıkları belirleyerek tasarım ve hata ayıklama döngülerini sağlar. Ayrıntılı simülasyonlar, bellek ara yüzünüzü kapsamlı bir şekilde görerek, pano seviyesindeki etkileri dikkate alır.

ECAD / MCAD Collaboration

Hangi mekanik sistem kullanıldığından bağımsız olarak Mekanik CAD tasarımcıları ile PADS tasarımcılarının birlikte çalışabilmesini sağlar. PADS, ProSTEP onaylı veri alışverişi metodolojilerini kullanan tek çoklu MCAD entegrasyon platformudur.

DRC Kontrolleri

Tasarım bütünlüğünü ve performansını etkileyen karmaşık elektriksel kural ihlallerini tanımlayın. PADS HyperLynx DRC, manuel incelemeler ve Layout ortamı tarafından bulunamayan tasarım sorunlarını tespit etmek için önceden tanımlı entegre SI / PI kurallarını kullanır.