Valor® MSS, Siemens’in sunduğu ürün tasarımından üretime uzanan PCB endüstrisinin ilk gerçek uçtan uca çözümüdür. Valor MSS, içerdiği araçlarla yeni ürün tanıtımından montaj ve teste PCB üretiminin tüm aşamalarını kapsar. Bu araçlar içinde piyasadaki en iyi PCB üretim analiz aracı olan Valor NPI, makina programlamaları için en uygun çözümleri içeren Valor Process Preperation ve sadece PCB üretim optimizasyonuna özel Valor Production Planning yer almaktadır. 

Valor Xpedition NPI

Xpedition içinden de açılabilen Valor NPI’ın DFM teknolojisi tasarım bilgisini alır almaz fabrikasyon ve montaj analizlerini gerçekleştirerek rekabetçi bir yapı getirmeyi sağlar. Üretim yetkinliklerini baz alarak oluşturulan DFM kural setinin uygunlanmasıyla, kolay ve çabuk bir şekilde kapsamlı DFM raporları hazırlanabilir.

Valor Process Preparation

Mentor Graphics’in Valor Process Preperation programı PCB üreticilerinin üretim süreçlerini doğru ve efektif bir şekilde gerçekleştirmek için ihtiyacı olan her şeyi maliyetlerden tasarruf ederek sağlar. Valor Process Preperation hatasız üretim süreçlerini gerçekleştirmeye yardımcı olurken günümüz üretim dünyasında çok önemli olan SMT programlarınızı optimize eder.

Valor Production Planning

Valor Prodcution Plan çözümü elektronik üretim endüstrisinde planlamacı ile üretim bölümünü kusursuz bir şekilde birleştiren bir sonlu planlama ve zaman çizelgeleme programıdır. Valor Production Plan dinamik üretim koşullarına bağlı ve üretim aşamalarında oluşabilecek gerçek zamanlı değişiklikleri de göz önüne alarak fabrika planlamacılarını üretim çizelgelerini hazırlarken destekler.